بیمه رازی : شرکت بیمه رازی براساس قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی مصوب ششم شهریور ۱۳۸۰ مجلس شورای اسلامی و مجوز ۵۱۹۴ مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۸۲ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با هدف توسعه فرهنگ بیمه، ارتقاء کیفیت خدمات بیمه‌ای و گسترش فضای رقابتی در صنعت بیمه، فعالیت خود را به عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی در ایران، از اوایل سال ۱۳۸۲ با سرمایه ۱۴۰۰۰۰ میلیون ریال آغاز نمود که در سال ۱۳۹۳ و پس از آخرین مرحله افزایش سرمایه، این رقم به دو هزار میلیارد ریال رسیده است. در سال ۹۲ ترکیب سهامداران تغییر یافت و در حال حاضر مجموعه‌ای از اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان سهامدار شرکت بیمه رازی (سهامی عام) در حال فعالیت هستند.

بیمه رازی تجریش

توسعه خدمات شرکت بیمه رازی

از آن تاریخ تا امروز، شرکت بیمه رازی توانسته است با استخدام بیش از ۶۰۰ نفر همکار توانمند و مجرب و دایر ساختن ۴۲ شعبه و ۱۰۴۰ نمایندگی عمومی، ۴۸۲ نمایندگی بیمه عمر و همکاری با بیش از ۴۱۴ کارگزاری بیمه، خدمات خود را به سراسر ایران توسعه دهد و خود را به عنوان یک بیمه‌ای صاحب اعتبار نزد عموم هم میهنان و نیز در قبال وزارتخانه‌ها و سازمان‌های بزرگ دولتی و نهادهای عمومی و شرکت‌ها و بنگاه های خصوصی معرفی نماید.

همچنین شرکت بیمه رازی برای تضمین تعهدات خود توانسته است از طریق شرکت‌های  TRUST INTERNATIONAL- CCR ALGERIA – GIC و FAIR POOL پوشش اتکایی مطمئنی را برای خود فراهم نماید.

در طی ۱۲ سال فعالیت این شرکت تعداد بیمه‌گذاران از مرز ۸ میلیون نفر گذشته است و حدود ۵۰۰ هزار نفر اشخاص حقیقی و حقوقی تاکنون خسارت دریافت داشته‌اند.