همه آنچه میخواهید درباره بیمه مهندسی بیمه رازی بدانید.

بیمه رازی : انواع بیمه مهندسی بیمه رازی به گروه‌های زیر تقسیم میشوند:(+)

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه تمام خطر پیمانکاران

بیمه مهندسی بیمه رازی
بیمه مهندسی بیمه رازی

این نوع بیمه یکی از انواع بیمه مهندسی رازی است که پروژه‌های ساختمانی و عمرانی را در مقابل انواع خطرات طبیعی و انسانی تحت پوشش قرار می‌دهد. در بیمه تمام خطر پیمانکاران، هر خطری تحت پوشش است مگر آنچه که در شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه استثناء شده باشد.

از جمله اشتباه در طراحی، عمد بیمه گذار، جنگ، شورش، بلوا و آشوب.

مدت بیمه در این نوع بیمه نامه نیز در دوره اجرای پروژه یعنی از تاریخ پیش انبارداری تا زمان تحویل موقت را در برمی‌گیرد.

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه تمام خطر نصب

بیمه تمام خطر نصب برای نصب انواع ماشین آلات، تجهیزات و تاسیسات از قبیل ماشین آلات تولیدی و کارخانه‌ای، تجهیزات نیروگاهی، تاسیسات انتقال نیرو و … به کار می‌رود. مدت بیمه در بیمه تمام خطر نصب از شروع پیش انبارداری آغاز و پس از پایان دوره آزمایش، خاتمه می‌یابد.

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران

در این نوع بیمه ابزار اجرائی پروژه‌های مهندسی تحت پوشش قرار می‌گیرند. در واقع این نوع بیمه، نوعی پوشش بیمه بدنه را برای انواع ماشین آلات و تجهیزات اجرائی پروژه نظیر انواع جرثقیل‌ها، لودرها، بولدوزرها، انواع پمپ‌ها و کمپرسورها و حتی تجهیزات ریلی فراهم می‌آورد.

بیمه رازی بیمه مهندسی
بیمه رازی بیمه مهندسی

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه شکست ماشین آلات

موضوع بیمه شکست ماشین آلات وقوع هر نوع حادثه‌ای است که منجر به شکست فیزیکی ماشین آلات تولیدی در حال بهره برداری شود. از جمله خطرات تحت پوشش این بیمه می‌توان به عدم مهارت کارکنان در استفاده از دستگاه، برخورد جسم خارجی، از هم جدا شدن قطعات دستگاه در اثر نیروی گریز از مرکز، انفجار فیزیکی دستگاه، کمبود آب در دیگ‌ها و مخازن، اتصال کوتاه و نوسان برق و… اشاره نمود. از یک دیدگاه بیمه شکست ماشین آلات را می‌توان مکمل بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی دانست.

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه فساد کالا در سردخانه

هدف از ارائه این نوع بیمه پاسخگویی به نیاز کسانی است که کالای خود را در سردخانه‌ها انبار نموده و در قبال فساد کالایشان به دلیل شکست یا خرابی ماشین آلات سردخانه و هر دلیل دیگر خواستار پوشش بیمه‌ای هستند. این بیمه مکمل پوشش بیمه شکست ماشین آلات است.

بیمه رازی بیمه مهندسی
بیمه رازی بیمه مهندسی

بیمه مهندسی بیمه رازی : بیمه تجهیزات الکترونیکی

این نوع بیمه نیز شباهت‌های زیادی به بیمه های شکست ماشین آلات دارد. اما منحصراً برای پوشش خسارت‌های فیزیکی ناگهانی و سخت افزاری وارد به تجهیزات الکترونیکی از قبیل رایانه‌ها، تجهیزات پزشکی، ابزار دقیق مهندسی، دوربین‌های فیلم برداری و تجهیزات مونتاژ و صدابرداری سینمایی و … طراحی شده است.